[ Xp, Vista, Windows 7 ] Virüs Temizleme

İlker CUMBUR
28 Kasım 2010

Merhabalar,

Harddiskinizde bulunan virüsleri temizlemek için bilgisayarınızı güvenli modda çalıştırdıktan sonra aşağıda bulunan yardımcı programları indirerek sorununuzu çözebilirsiniz.

Yukarıdaki programlar ile bilgisayarınızı güvenli modda tarama yaptıktan sonra sistemi yeniden başlatalım. Microsoft Firmasının Lisanslı kullanıcılara ücretsiz olarak sunduğu Microsoft Security Essentials programını bilgisayarınıza kurarak yeni bir tarama gerçekleştirebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Paylaş

Yorumlar

 1. cankus diyor ki:

  Windows 7 64 bit için yukardaki verdiginiz 5 adet yardımcı programların hangisini kullanmalıyım.Cihazımda orjinal MSE ve Lisanslı Norton var.
  İlginiz için teşekür ederim.

 2. İlker CUMBUR diyor ki:

  Merhabalar Cankus,

  Yukarıda vermiş olduğum dosyarı indirerek bilgisayarınıza kaydettikten sonra bir klasöre çıkartın. Mevcut antivirüs programlarınızı kaldırarak bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Güvenli Mod seçerek açın. Güvenli Modda açtıktan sonra yukarıdaki programları sırası ile çalıştırın. İşlemler bittikten sonra MSE kurarak tekrar bir tarama yapın.

  Kolay Gelsin.

  NOT: Sisteminizin daha hızlı çalışması ve antivirüs programlarınızın birbiri ile çakışmaması için lütfen bilgisayarınızda 1 adet antivirüs programı kullanın.