Anasayfa Android Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10

0
0
124

Samsung’un üzerinde çalıştığı ve önümüzdeki yıl tanıtılacak olan Galaxy S10 modelinde ekrana entegre parmak izi sensörü olacağı kesinleşti.

Son ayların teknoloji dünyasında konuşulan teknolojisi ekrana entegre parmak izi teknolojisi. Telefonların ekranlarının giderek büyürken, çerçevelerin küçüldüğü bir ortamda neredese zorunlu hale gelen bu teknoloji (arkaya parmak izi okuyucu koymak istemeyen markalar için) yaygınlaşacak gibi görünüyor. İlk olarak Xiaomi Mi 8 akıllı cep telefonunde kullanıma sunulan bu özelliğin Samsung’un bir sonraki amiral gemisi modeli Galaxy S10‘da da kullanılacağı iddia ediliyor.

Firmaya yakın kaynaklara dayandırılan iddiaya göre bu teknoloji Galaxy S10 modelinde kesin olarak yer alacak. Aslında bu teknolojiyi Note 9 ile getirmeyi planlayan Samsung, henüz tam anlamıyla olgunlaşmadığı için şimdilik bu modelde kullanmayacak. Ancak önümüzdeki yıl tanıtılması beklenen Galaxy S10 modelinde ekrana entegre bir parmak izi okuyucu bulunacağı kesinleşti gibi.Qualcomm tarafından geliştirilen bu ekrana entegre parmak izi okuyucu ultrasonik teknolojisini temel olacak.

Gelen iddialara göre Samsung kendi entegre parmak izi okuyucusunu da geliştiriyor. Optik versiyonlardan farklı olarak daha hızlı ve doğru çalışan ultrasonik parmak izi sensörleri, parmak dokusunun üç boyutlu haritasını çıkartarak güvenliği ciddi oranda artırabiliyor.

Elbette bunların birer iddia olduğunu hatırlatalım. Fakat bu iddialar oldukça güvenilir kaynaklara dayanıyor ve gerçekleşmesine kesin gözle bakılıyor. Yine de her geliştirilen teknolojinin her zaman hayata geçirilmeyeceğini ve zaman zaman sadece Ar-Ge faaliyeti olarak kaldığını da belirtmeden geçemiyoruz.

Galaxy S10 hakkında ilk bilgiler geldi!

Samsung’un merakla beklenen yeni Galaxy S10’u hakkında ilk bilgiler sızdı.

Galaxy S10 hakkında ilk bilgiler geldi!

Samsung’un sır gibi sakladığı yeni telefonu hakkında yeni bilgiler sonunda gün yüzüne çıktı. Şu anda SM-G885 model numarasıyla anılan telefonun teknik özellikleri internete düştü.

Telefonla ilgili gelen bilgiler eğer doğruysa, Full HD çözünürlüklü 6,28 inçlik ekrana sahip olacak. Galaxy ailesinin üst segment telefonlarında gördüğümüz sonsuz ekranın yeni Galaxy modelinde de tercih edileceği belirtiliyor.

16 megapiksel ve 24 megapiksel olmak üzere çift kamerayla geleceği sızdırılan telefonun arka plan bulanıklaştırma çekimleri de yapılabileceği ilk gelen bilgiler arasında. Snapdragon 855 işlemcisiyle geleceği söylenen telefonun 4 GB ve 6 GB RAM desteği ile gelecek.

Ek olarak sızan bilgilere göre S10 Plus 4.000 mAh. pil kapasitesi ile gelecek. Henüz doğrulanan bilgiler olmasada bu özellikler ile gelmesi muhtemel. Samsung’un telefonu ne zaman tanıtacağını bilmiyoruz ancak önceliğini Note 9‘a verecek olan Samsung, belki ek olarak yanında S10’u da görücüye çıkarabilir. İlerleyen dönemler de telefon hakkında daha kesin ve net bilgiler muhakkak internete sızacaktır tanıtım öncesi.

İlgili Benzer Makaleleri Göster
Bu Makale Sahibinin Daha Fazla Yazılarını göster:  İlker CUMBUR
Bu Kategorinin Daha Fazla Yazılarını Göster: Android

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

[Genel Kültür] Türkiye’de Kanser Tedavisi Artık Ücretsiz!

Türkiye'den kanser hastalarına tam destek! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, SGK’nın …